vineri, aprilie 19, 2024
AcasăActualitateCSM Focșani 2007 a făcut primul pas spre promovare

CSM Focșani 2007 a făcut primul pas spre promovare

Rezultat foarte bun obținut de CSM Focșani 2007 în barajul pentru promovare în Liga a III-a la fotbal. În această seară s-a disputat prima manșă pentru promovare, între CSM Focșani 2007 și AS Teiul Poiana Teiului, campioana județului Neamț. Partida a avut loc pe stadionul din Bicaz, pe o ploaie torențială în repriza a doua, și s-a încheiat cu scorul de 2-1 (1-0) pentru formația noastră. Golurile focșănenilor au fost marcate de Cosmin Pasăre și Remus Popa. Sâmbătă, 24 iunie, va avea loc partida retur, pe stadionul Milcovul din Focșani.
CSM Focșani 2007 a dominat campionatul județean și a încheiat competiția aproape cu punctaj maxim – 64 de puncte după 22 de etape, având doar un rezultat de egalitate. Echipa antrenată de Vasile Burgă a câștigat și Cupa României, faza județeană, calificându-se în etapa superioară. AS Teiul Poiana Teiului a câștigat campionatul regulat al județului Neamț precum și play-off-ul (conform regulamentului competițional din Neamț).