NEWS ALERT

Micuțele voleibaliste de la CSȘ Focșani, locul I la primul turneu al sezonului

Editor Vrancea 24
12:10, 30 octombrie 2017

Sâmbătă, 28 octombrie și duminică, 29 octombrie s-a desfășurat la Focșani primul turneu de minivolei, fete, seria B, din care fac parte CSS Focsani, ACS Sport Plus Braila, CS B.P.H. Buzau și CSM Ploiesti.

Echipa CSS Focșani, antrenată de prof. Petrică Damian a terminat turneul pe locul I, reușind să obțină 3 victorii din 3 meciuri disputate.  Astfel, după ce sâmbătă fetele de la Focșani au învins CSM Ploiești cu 3-0 la și ACS Sport Plus Braila cu 3-2, duminică au obținut din nou o victorie categorică în fața CS B.P.H. Buzau, cu 3-0.

Rezultatele foarte bune la volei fete nu sunt o noutate pentru echipa CSS Focșani, anul trecut echipa de minivolei ajungând până în semifinale, unde s-a clasat pe locul II în grupă, iar acum doi ani până în finala, ocupând locul 7 la nivel național.
Echipa de minivolei este formată  anul acesta din NICOLESCU ANDRA-RAMONA, DAMASCHIN ANDRA, PÂRÂIAC IRINA – MARIA, PĂRPĂUȚĂ MARIA, CRÎNGAȘU RIANA-ANDREEA, ARBĂNAȘ ALEXIA-ELENA, BOBEICĂ RIANA-INGRID, CARA DENISA AREENA, TUDOSĂ MIRUNA-FLORENȚA, AVRAM ALEXANDRA.

TEXT: Gabriela Obodariu