vineri, martie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: doar egal pe teren propriu pentru CSM Focșani

ULTIMA ORĂ Fotbal: doar egal pe teren propriu pentru CSM Focșani

Meci greu, în această după-amiază, pe stadionul Milcovul, pentru CSM Focșani 2007. Jucătorii focșăneni au jucat împotriva echipei AFK Csikszereda Miercurea Ciuc iar partida, contând pentru etapa a XII-a a Ligii a III-a, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Rezultatul a fost stabilit încă din prima repriză. Golurile formației noastre au fost marcate de Pasăre, în minutul 10, și Predoiu, în minutul 15. Dar fotbaliștii din Miercurea Ciuc au echilibrat rapid jocul și au înscris în minutele 18 și 38. În urma acestui rezultat de egalitate, echipa antrenată de Vasile Burgă și Adrian Toma a acumulat 17 puncte.

În etapa a XIII-a, CSM Focșani 2007 va evolua în deplasare, pe terenul formației Olimpic Cetate Râșnov.