joi, martie 28, 2024
AcasăActualitateVIDEO Mihai Bratosin, locul al treilea la Next Star

VIDEO Mihai Bratosin, locul al treilea la Next Star

Micul artist din comuna Popești, Mihai Bratosin (9 ani), a impresionat juriul emisiunii de divertisment și de promovare a tinerelor talente Next Star, difuzată de postul de televiziune Antena 1. Mihai Bratosin s-a calificat în marea finală a ediției a VIII-a, alături de alți 9 copii talentați din întreaga țară. Mai mult, Mihai a făcut parte dintre cei 3 copii care au urcat pe podiumul concursului, ocupând poziția a treia.
Mihai Bratosin a interpretat în marea finală melodia ”A fool in love” a Tinei Turner, acompaniat de mama și sora sa. Emisiunea este prezentată de Dan Negru iar juriul a fost format din Alina Eremia, Pepe, Dorian Popa și CRBL. Mihai a făcut parte din echipa lui Pepe iar pentru această competiție s-a pregătit special cu Ozana Barabancea.
Marele premiu, în valoare de 20.000 de euro, a fost înmânat de Stela Popescu și Alexandru Arșinel unei fetițe de 11 ani, din Cluj Napoca, Katia Cărbune.