vineri, septembrie 20, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut acasă în urma unui autogol

O nouă înfrângere pentru CSM Focșani 2007 în Liga 2 de fotbal. Deși porneau, teoretic, cu prima șansă, jucătorii lui Călin Moldovan nu au reușit nici de această dată să iasă victorioși din teren. În prima repriză a partidei cu CSC Dumbrăvița, gazdele au avut mai mult posesia și au dominat, în mare parte. Și-au creat și câteva ocazii de gol, însă nu au reușit să înscrie. În repriza secundă, jocul s-a disputat mai mult la mijlocul terenului, fără faze importante de poartă. În minutul 72, la o acțiune care nu anunța nimic, fundașul focșănean Răzvan Tamași a trimis balonul cu capul pe spate, însă portarul Ureche a fost prins pe picior greșit și nu a reușit să evite autogolul. Până la final, fotbaliștii gazdă nu au mai avut reușite și, astfel, au ieșit învinși de pe teren: CSM Focșani 2007 – CSC Dumbrăvița, scor final 0-1 (0-0). În următoarea etapă, echipa focșăneană va evolua în deplasare, cu CSA Steaua București.