joi, septembrie 19, 2024
AcasăMarasestiFutsal: ACS Mausoleul Mărășești a pierdut la limită, pe teren propriu

Futsal: ACS Mausoleul Mărășești a pierdut la limită, pe teren propriu

Start de sezon cu stângul pentru ACS Mausoleul Mărășești în Liga 1 de futsal. Echipa din Mărășești a pierdut și în etapa a doua, pe teren propriu. După dușul rece din etapa inaugurală, de la Deva, jucătorii și staff-ul echipei din Mărășești sperau să obțină victoria pe teren propriu, în fața formației CSM Târgu Mureș. În prima repriză a partidei disputate în Sala Sporturilor din Mărășești, oaspeții s-au dovedit mai siguri pe ei și au înscris două goluri. În repriza secundă, jucătorii gazdă au presat și au încercat să întoarcă rezultatul de pe tabelă. Nu au reușit, din păcate, decât să înscrie un singur gol, prin Ovidiu Tudose, în minutul 21. Astfel, ACS Mausoleul Mărășești – CSM Târgu Mureș 1-2 (0-2). În etapa a treia, echipa din Mărășești va evolua în deplasare, cu ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe. Meciul este programat luni, 16 septembrie.