duminică, septembrie 22, 2024
AcasăSportHandbal: CSM Bacău-CSM Focșani 2007, scor 24-24

Handbal: CSM Bacău-CSM Focșani 2007, scor 24-24

Sâmbătă, de la ora 17.30, Sala Sporturilor „Narcisa Lecușanu” a găzduit o confruntare între două echipe aflate la cota zero puncte în campionat: CSM Bacău și CSM Focșani 2007. Meciul s-a încheiat egal, 24-24, după ce focșănenii au condus la pauză cu două goluri diferență. Focșăenii au avut momente foarte bune de joc, au condus și la trei goluri diferență în repriza secundă, dar gazdele au preluat inițiativa și s-au distanțat la rândul lor la trei goluri. Pe final, focșănenii au reușit să egaleze în ultimele secunde, dar băcăuanii au repus repede jocul și au obținut o aruncare de la 7 metri în ultima secundă. Portarul oaspeților, Cloșcă, poate fi considerat eroul focșănenilor, reușind să pareze lovitura, după ce  pe parcuirsul meciului a apărat alte trei lovituri de pedeapsă.