sâmbătă, septembrie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, înfrângere categorică...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, înfrângere categorică pe teren propriu

CSM Focșani 2007 nu se regăsește și a pierdut un nou meci, astăzi, în Liga 2. De data aceasta, echipa focșăneană a jucat pe teren propriu, cu FC Bihor Oradea. Oaspeții au venit hotărâți să câștige la Focșani și asta au și făcut. Ei s-au impus fără drept de apel pe stadionul Milcovul din Focșani. De cealaltă parte, jucătorii echipei focșănene nu au reușit mare lucru, doar câteva situații de gol și o bară, prin Denis Rența. Bihorenii au înscris de 3 ori: Adrian Gîdea, în minutul 15, Andreas Chirițoiu, în minutul 29, Cristian Curescu, în minutul 90. Astfel, CSM Focșani 2007 – FC Bihor Oradea, scor final 0-3 (0-2).

Pentru CSM Focșani 2007 urmează o altă partidă foarte grea. Echipa focșăneană va evolua pe terenul liderului Ligii 2, AFC Csikszereda Miercurea Ciuc. Meciul se va disputa luni, 7 octombrie.