vineri, octombrie 4, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut meciul cu Steaua București

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de handbal masculin dintre CSA Steaua București și CSM Focșani 2007, din etapa a șasea a Ligii Naționale. Meciul, disputat la Chiajna, a fost, în mare parte, echilibrat. Jucătorii celor două formații au mers cap la cap aproape întreaga primă repriză. Doar spre final steliștii s-au distanțat la 3 goluri pe tabela de marcaj. Repriza secundă a avut, în general, aceeași desfășurare. Spre final, gazdele s-au desprins și la 4 goluri diferență, la un moment dat. Până la urmă, handbaliștii lui Vlad Caba nu au reușit să revină pe tabelă și au ieșit, din nou, învinși de pe teren. Astfel, CSA Steaua București – CSM Focșani 2007, scor final 36-34 (19-16). Focșaniul rămâne pe ultimele locuri în clasament, cu doar 2 puncte în 6 jocuri. În etapa a șaptea, echipa focșăneană va evolua pe teren propriu, cu CSM București. Partida se va juca sâmbătă, 12 octombrie, în Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani.