luni, octombrie 7, 2024
AcasăMarasestiFutsal: ACS Mausoleul Mărășești, o nouă înfrângere pe teren propriu

Futsal: ACS Mausoleul Mărășești, o nouă înfrângere pe teren propriu

ACS Mausoleul Mărășești nu găsește drumul victoriei în actualul sezon al Ligii 1 de futsal. În etapa a cincea, Mausoleul Mărășești a jucat pe teren propriu, cu CS Luceafărul Buzău. Părea un meci abordabil, din care jucătorii din Mărășești sperau să iasă învingători. Și spre un deznodământ fericit se îndrepta jocul, mare parte din timp: 3-2 la pauză, apoi 4-2 pentru ACS Mausoleul Mărășești. Însă, în ultimele 10 minute, jucătorii din Buzău s-au mobilizat exemplar, au presat și au înscris pe bandă rulantă, reușind să încheie partida victorioși. Astfel, ACS Mausoleul Mărășești – CS Luceafărul Buzău, scor final 4-6 (3-2).

Echipa din Mărășești rămâne pe ultimul loc în clasament, cu un singur punct în cinci etape, în această ediție de campionat. Etapa viitoare, încă un meci extrem de greu: ACS Mausoleul Mărășești va evolua în deplasare, cu Futsal Klub Odorheiu Secuiesc, echipă în formă maximă: 4 victorii în 4 jocuri disputate până astăzi.