vineri, octombrie 11, 2024
AcasăSportFotbal: Focșaniul a pierdut amicalul cu Oțelul Galați

Fotbal: Focșaniul a pierdut amicalul cu Oțelul Galați

În această pauză competițională de circa două săptămâni, CSM Focșani 2007 a disputat un joc de pregătire cu Oțelul Galați, echipă aflată pe locul al treilea în Superliga Națională. Antrenorul focșănean Sorin Colceag a avut posibilitatea să ruleze aproape toți jucătorii din lot (peste 20). Meciul de pe Milcovul s-a încheiat cu victoria oaspeților, cu scorul de 3-1. Golul echipei focșănene a fost marcat de Blaj, în minutul 14. Pentru gălățeni au înscris Andronache (min. 13), Tomasevici (min. 23), Samy Bourard (min. 30).
În etapa a zecea din Liga 2, CSM Focșani 2007 va juca pe teren propriu cu CSM Slatina, ocupanta locului secund în clasament. Meciul va avea loc sâmbătă, 19 octombrie, pe stadionul Milcovul. (foto: arhivă)