duminică, septembrie 8, 2024
AcasăSportAtacantul Tchassem a plecat de la CSM Focșani 2007 la o echipă...

Atacantul Tchassem a plecat de la CSM Focșani 2007 la o echipă din prima ligă / A debutat, deja, în Superliga Națională

Nu a mai fost bun la Focșani sau a primit o ofertă de nerefuzat, nu se știe exact, cert este că atacantul camerunez Franck Tchassem nu va mai juca la CSM Focșani 2007 în sezonul 2024-2025. Golgheterul din sezonul trecut a făcut marele pas: a semnat cu o echipă din Liga 1 – FC Universitatea Cluj. Franck Tchassem a evoluat pentru echipa focșăneană în sezonul 2023-2024, în Liga 3, și a înscris, în total, 17 goluri. Deși Focșaniul a promovat în liga secundă, se pare că nimeni nu a considerat că ar fi nevoie de atacantul camerunez în viitorul sezon. Așa că o echipă de prima ligă i-a oferit un contract lui Tchassem. Detalii AICI.

Mai mult, camerunezul a avut șansa debutului în Superliga Națională chiar în prima etapă a sezonului 2024-2025. Sâmbătă seară, Franck Tchassem a intrat în repriza secundă a meciului FCSB – U Cluj, în minutul 72, în locul lui Vadim Rață. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.