duminică, septembrie 8, 2024
AcasăAdjudCSM Adjud 1946 a ieșit din Cupa României / Situație incertă la...

CSM Adjud 1946 a ieșit din Cupa României / Situație incertă la nou promovata în Liga 3 de fotbal

Sâmbătă seară, la Adjud, s-a disputat meciul de fotbal dintre CSM Adjud 1946 și Voința Cudalbi, din etapa regională a Cupei României. Jucătorii adjudeni au deschis scorul în prima repriză, dar după pauză, oaspeții din județul Galați au întors rezultatul și au câștigat fără emoții. Astfel, CSM Adjud 1946 – Voința Cudalbi, scor final 1-4 (1-0). Miercuri, 17 iulie, adjudenii vor juca în deplasare, cu Progresul Isaccea (județul Tulcea). Rezultatul nu va mai conta în stabilirea câștigătoarei grupei 2 a fazei regionale a Cupei României, pentru că echipa din liga gălățeană de fotbal, Voința Cudalbi, a învins-o și pe reprezentanta județului Tulcea: scor 4-3 (0-3).
Se poate spune că CSM Adjud 1946 a ”scăpat” de grija și cheltuielile participării în Cupa României. În acest moment, situația este incertă la nivelul echipei adjudene. Nou promovată în Liga 3, după 21 de ani, echipa nu are, deocamdată, un buget clar, antrenor și jucători care să facă față exigențelor ligii a treia. (foto: arhivă)