luni, septembrie 16, 2024
AcasăAdjudFotbal: CSM Adjud 1946 a pierdut meciul de debut în Liga 3...

Fotbal: CSM Adjud 1946 a pierdut meciul de debut în Liga 3 / Oficialii clubului au contestat dreptul de joc al unor jucători de la oaspeți

CSM Adjud 1946 a pierdut, pe teren propriu, primul meci la revenirea în Liga 3, după 21 de ani. Echipa adjudeană a fost învinsă de formația ACS Voința Limpeziș, din județul Buzău, cu scorul de 1-0. La pauza meciului, oficialii clubului adjudean au contestat dreptul de joc în cazul mai multor jucători de la echipa oaspete. Contestația adjudenilor va fi analizată săptămâna viitoare de Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal. Gazdele puteau obține, totuși, cel puțin un rezultat de egalitate pe teren, mai ales că au ratat mai multe ocazii, inclusiv o lovitură de la 11 metri. Oaspeții au deschis scorul în minutul 5, iar atacantul vrâncean Pasăre a ratat penalty-ul în minutul 20.
”A fost doar primul pas, dar nu și ultima șansă! Deși rezultatul nu a fost de partea noastră astăzi, echipa a arătat caracter, determinare și ambiție. Am fost aproape de a egala din lovitură de la 11 metri, am lovit bara, am creat ocazii și am demonstrat că avem potențial. Fiecare meci este o nouă oportunitate de a ne ridica, de a învăța din greșeli și de a ne întoarce mai puternici. Următoarea etapă ne așteaptă cu noi provocări, iar noi suntem pregătiți să le înfruntăm cu inima și cu mintea clară. Nu renunțăm, pentru că adevărații campioni se definesc prin modul în care se ridică după fiecare cădere. Continuăm lupta, cu încredere și cu capul sus! Forța echipei noastre este mai mare decât un rezultat, iar viitorul este plin de oportunități.”, au transmis reprezentanții clubului adjudean. În etapa a doua, CSM Adjud 1946 va evolua în deplasare, cu Viitorul Onești.