sâmbătă, octombrie 12, 2024
AcasăSportHandbal masculin: încă un egal, acasă, pentru CSM Focșani 2007

Handbal masculin: încă un egal, acasă, pentru CSM Focșani 2007

Nici etapa a șaptea nu a fost cu noroc pentru CSM Focșani 2007. Echipa focșăneană a evoluat pe teren propriu, cu CSM București, iar victoria era absolut necesară după două egaluri și patru înfrângeri în acest sezon. Oaspeții au început, însă, foarte bine jocul din această seară, din Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu”. La pauză, ei aveau un avantaj de 6 goluri. Handbaliștii lui Vlad Caba s-au mobilizat în repriza secundă și au reușit să recupereze diferența de pe tabela de marcaj. Nu au încheiat meciul cu victoria mult așteptată, ci doar cu un nou egal. Astfel, CSM Focșani 2007 – CSM București, scor final 26-26 (11-17). În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a coborât pe penultimul loc în clasamentul Ligii Zimbrilor, cu doar 3 puncte acumulate. În etapa a opta, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu ultima clasată – CSM Făgăraș – care nu are niciun punct în 7 etape. Meciul va avea loc sâmbătă, 19 octombrie. (foto: arhivă)