luni, septembrie 16, 2024
AcasăSportRezultate bune pentru sportivii de kickboxing, la ”Lupta Răzeșilor” / Luca Gagiu,...

Rezultate bune pentru sportivii de kickboxing, la ”Lupta Răzeșilor” / Luca Gagiu, câștigător al piramidei K1

Municipiul Adjud a găzduit a doua ediție a competiției de kickboxing ”Lupta Răzeșilor”. Au fost meciuri spectaculoase, cu sportivi din mai multe județe. Luptătorii de la clubul sportiv focșănean Viorel Otavă au reușit jocuri foarte bune și de această dată. Performer a fost Luca Gagiu, care a câștigat piramida pe regulament K1, la categoria 67 kg. Luca Gagiu are 16 ani și s-a luptat cu cei mai buni sportivi de la categoria lui, câștigând atât la puncte cât și prin abandon.

Alte rezultate obținute de sportivii pregătiți de Viorel Otavă, la ”Lupta Răzeșilor”:
– Mario Panaitescu, un meci câștigat la puncte, la categoria 95 kg;
– Daniel Andronache, un meci câștigat prin ko la categoria supergrea;
– Luca Crăciun, un meci câștigat la puncte, categoria 32 kg;
– Costi Busuioc, un meci câștigat prin abandon;
– Mădălin Toma s-a luptat cu un sportiv din Republica Moldova, cu foarte multe meciuri, și a pierdut la puncte;
– Bogdan Chipăilă, la categoria 71 kg, a luptat în finala piramidei cu un sportiv din București, care a fost campion european și mondial de kickboxing. Bogdan Chipăilă a pierdut prin abandon, în repriza a doua.