duminică, iulie 7, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ CSM Focșani 2007 a pierdut...

ULTIMA ORĂ CSM Focșani 2007 a pierdut barajul de promovare în Liga 2 de fotbal

CSM Focșani 2007 nu a reușit să câștige barajul de promovare în Liga 2 de fotbal. Echipa focșăneană a pierdut, astăzi, manșa retur cu AFC Metalul Buzău la o diferență de două goluri. Jocul de pe stadionul Metalul din Buzău a fost destul de echilibrat, jucătorii gazdă fiind obișnuiți cu suprafața tare de joc – una sintetică. Gazdele au deschis repede scorul, în minutul 5, prin Alin Manea. Oaspeții nu au acuzat șocul, au echilibrat jocul, dar nu au reușit să marcheze până la pauză. Repriza secundă a avut o desfășurare asemănătoare. Buzoienii au înscris al doilea gol, în minutul 54, prin Valentin Robu. Eforturile jucătorilor pregătiți de Călin Moldovan nu au avut rezultat pe tabela de marcaj. Astfel, AFC Metalul Buzău – CSM Focșani 2007, scor final 2-0 (1-0).

Reamintim că, în meciul tur, pe stadionul Milcovul, CSM Focșani 2007 s-a impus cu scorul de 2-1. Prin urmare, cu scorul general de 3-2, AFC Metalul Buzău a obținut promovarea în liga secundă de fotbal.